8 Aralık 2015 Salı

Son Günlerde En Çok Dinlediğim ŞarkılarGeçtiğimiz günlerde bahsetmiştim playlistlerim 1-2 haftada değişiyor diye. Son yazdığımdan bu yana ancak değişti dinlediğim şarkılar. Bir önceki playlist'imdeki şarkıları dinleyip tükettim bile. Şu son günlerde en çok neleri dinlemişim gelin beraber bakalım.

Majid Jordan-Something About You

Kendilerine özel bir yazı hazırlayacağım o yüzden şimdiden spoiler vermek istemiyorum Majid Jordan ikilisi hakkında ama yeni çıkacak olan albümlerinden bir single paylaştılar ve 2 gündür başka hiçbir şey dinleyememecesine bu şarkıya bağlanmış durumdayım. Her çıkardıkları yeni şarkıda aynı şey oluyor. İşin tuhafı da bıkmıyorsunuz bir türlü şarkıdan. R&B / POP karması OVO Sound'dan çıkan bu ikili hakkında ilerleyen günlerde detaylı bilgi vereceğim sizlere. Drake destekli ikili underground'dan mainstream'e geçiyor, az kaldı. Hazır olun.

Travis Scott-Antidote 

Travis'in ses tonunu ve sözlerini öyle çok aşırı beğenmesem de bu günlerde albümü farkında olmadan arka planda çalıyor kendi kendine. Yazı yazarken, giyinirken, yolda yürürken arka planda dinlediğim çerez bir şarkı oldu bu da.

M.I.A.-Borders 

M.I.A. en sevdiğim sanatçılardan herhalde şu piyasada. Farkındaysanız şarkıcı diyerek tek kulvarla kısıtlamadım çünkü kendisi sanat yapıyor. Yazdığı sözden, stilinden, çektiği müzik videosuna kadar yakından takip ettiğim ve sevdiğim bir kızımız kendisi. Son günlerde yine politika, siyaset, savaş haberleri içinde boğuluyoruz ve müziğe sarılıyoruz. Kimisi kafa dağıtmak için müzik icra ediyor kimisi eğlendirmek, dans ettirmek için, kimisi de M.I.A'in Borders şarkısında yaptığı gibi müziğini araç olarak kullanarak sisteme olan nefretini kusuyor. Şarkının alt yapısı şöyle dursun sözler de inanılmaz yerinde. "Politics, what's up with that?" diyerek sizi şarkıyla başbaşa bırakıyorum.

Rihanna & Chris Brown-Put It Up 

Söylentilere göre 2012-2013 senelerinden kalma bir şarkılarıymış. Yeni haberim oldu. Sızmış bir şekilde piyasaya. Beraberken yazdıkları bariz olan, hafiften 90'lar R&B havası veren çok şeker bir şarkı. İkili hakkında konuşmama gerek yok sanırım hakkında duymadığımız şey zaten kalmadı. En iyisi herşeyi bir kenara bırakıp sadece müziklerine odaklanın ve şarkıyı dinleyin. Çok tatlı düet olmuş.

Justin Bieber & Travis Scott-No Sense 

JB'nin yeni albümü baya bomba olmuş. Aradaki "filler" yani boşluk doldurma şarkılarını saymazsak baya iyi parçalar var. Nas düeti olan "We Are"dan sonra Travis Scott düeti olan bu şarkı kesinlikle favorim. Scott'ın verse'ü de gayet güzel olmuş. Buyrunuz sizi şarkıyla başbaşa bırakayım fazla konuşmadan.

The Game & Skrillex-El Chapo

Game sevdiğim bir arkadaşımız zaten ama bu şarkı benim için fazla özel ve güzel oldu çünkü şarkı Spanglish; yani yarı İngilizce-yarı İspanyolca. Şahsen İspanyolca'ya olan hayranlığımdan ve hip-hop'la olan bağımdan ötürü yemeyip yanında yatılacak bir şarkı olmuş. Sözlerden tutun da beat'ine ve İspanyol esintilerine kadar efsane parça yapmışlar, helal olsun.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder